Aktivity a výlety

Město Roudnice nad Labem leží u dálnice D8 a je vzdáleno pouhých 30 km od Prahy. Vydáte-li se opačným směrem, dorazíte za hodinu do německých Drážďan. Nachází se zde vlakové i autobusové nádraží, k dispozici je také cyklobus nebo historický motoráček na výlety s dětmi.

RÁJ CYKLISTŮ

Okolí hotelu je přímo protkáno cyklistickými trasami. Především prochází městem proslulá Labská stezka, po které dojedete až do Drážďan. Kola lze zapůjčit v cyklo servisu v areálu hotelu nebo v jiných půjčovnách ve městě. 

VÝLET NA HORU ŘÍP

Máte rádi pěší turistiku? Vydejte se po stopách praotce Čecha a po turistické trase si vyšlápněte až na vrchol hory Říp. Tam navštivte románskou kapli nebo se jen tak rozhlédněte po kraji.

HISTORICKÉ SKVOSTY

Poznejte bohatou historii Roudnice nad Labem a navštivte místní památky. Doporučujeme Lobkowiczký zámek, kostel Narození Panny Marie a Augustiniánský klášter, Podřipské muzeum, městskou věž Hlásku, kapli sv. Viléma, kapli sv. Josefa, Chrám Českobratrské církve evangelické, Kratochvílovu rozhlednu, Galerii moderního umění a nebo pomník mistra Jana Husa. Podrobnosti na www.roudnicenl.cz.

HOUBAŘENÍ A RYBOLOV

Potřebujete si odpočinout a udělat si radost? Přijeďte k nám a vyjděte si do lesa nebo k vodě. Úlovky vás nezklamou!

VYHLÍDKOVÉ LETY

Letiště v Roudnici nad Labem nabízí možnost prohlédnout si krásu zdejšího kraje i ze vzduchu. Vyhlídkový let doporučujeme objednat s předstihem. Letiště Roudnice nad Labem (letisteroudnice.cz)

SPORTOVNÍ AKTIVITY

Potřebujete se protáhnout? Město nabízí široké sportovní vyžití – tenisové kurty, zimní stadion, volejbalové hřiště, fitness, wellness, bowling, horolezeckou stěnu, lanové centrum, přírodní koupaliště i krytý bazén. A přímo u Labe si můžete třeba půjčit i paddleboard.

PRAHA ZA HUMNY

Cesta autem z našeho hotelu do hlavního města trvá cca 30 minut. Rozhodnete-li se například navštívit divadelní představení či jinou akci v hlavním městě, cesta vám bude trvat zhruba půlhodinku.